Login

Forgotten Password?

2022 Trophy Winners LC

List of 2020 Championships Trophy Winners (download Excel spreadsheet).

2022 Championships, trophy holders are shown below.

Freestyle

Gender Distance Trophy Trophy No Presented to Club
Female 50m Senior 89 Tamryn van Selm Millfield
Female 50m Junior 94 Sienna Franklyn-Miller Millfield
Male 50m Senior 88 Alex Painter Millfield
Male 50m Junior 93 Ewan Pedersen Millfield
Female 100m Senior 21 Tamryn van Selm Millfield
Female 100m Junior 12 Isabel Blackhurst A.N.T
Male 100m Senior 1 Evan Jones Millfield
Male 100m Junior 11 Ewan Pedersen Millfield
Female 200m Senior 2 Lottie Wynne-Jones Bath Univ
Female 200m Junior 57 Isabel Blackhurst A.N.T
Male 200m Senior 10 William Ryley Bath Univ
Male 200m Junior 65 Ewan Pedersen Millfield
Female 400m Senior 40 Tamryn van Selm Millfield
Female 400m Junior 54 Sophie Davies Millfield
Male 400m Senior 20 William Ryley Bath Univ
Male 400m Junior 78 Jamie Steadman Clevedon
Female 800m Senior 55 Lottie Wynne-Jones Bath Univ
Female 800m Junior 58 Sophie Davies Millfield
Male 800m Senior 118 Harry Hewitt Millfield
Male 800m Junior 117 Jamie Steadman Clevedon
Female 1500m Senior 120 Lottie Wynne-Jones Bath Univ
Female 1500m Junior 119 Evie Linden Taunton Deane
Male 1500m Senior 82 Harry Hewitt Millfield
Male 1500m Junior 76 Reuben Alty Millfield

Breaststroke

Gender Distance Trophy Trophy No Presented to Club
Female 50m Senior 111 Chloe Bown Taunton Deane
Female 50m Junior 112 Charlotte Hardy Millfield
Male 50m Senior 109 Marcus Gardiner Street & District
Male 50m Junior 110 Harry Ryder Taunton Deane
Female 100m Senior 5 Chloe Bown Taunton Deane
Female 100m Junior 23 Charlotte Hardy Millfield
Male 100m Senior 9 Shem Fair Bath Univ
Male 100m Junior 22 Harry Ryder Taunton Deane
Female 200m Senior 38 Chloe Bown Taunton Deane
Female 200m Junior 53 Poppy Williams Team Bath AS
Male 200m Senior 39 David Miller Bath Univ
Male 200m Junior 64 Jamie Steadman Clevedon

Backstroke

Gender Distance Trophy Trophy No Presented to Club
Female 50m Senior 115 Leah Evans A.N.T
Female 50m Junior 116 Annabel Chan Millfield
Male 50m Senior 113 Oscar Barlow Taunton Deane
Male 50m Junior 114 Adam White Millfield
Female 100m Senior 24 Niamh Ward Team Bath AS
Female 100m Junior 4 Sophie Davies Millfield
Male 100m Senior 13 Oscar Barlow Taunton Deane
Male 100m Junior 3 Adam White Millfield
Female 200m Senior 43 Niamh Ward Team Bath AS
Female 200m Junior 56 Isabel Blackhurst A.N.T.
Male 200m Senior 44 Jacob Greenow Bath Univ
Male 200m Junior 83 Reuben Alty Millfield

Butterfly

Gender Distance Trophy Trophy No Presented to Club
Female 50m Senior 107 Lottie Wynne-Jones Bath Univ
Female 50m Junior 108 Annabel Chan Millfield
Male 50m Senior 105 Alex Painter Millfield
Male 50m Junior 106 Reuben Alty Millfield
Female 100m Senior 15 Lottie Wynne-Jones Bath Univ
Female 100m Junior 7 Annabel Chan Millfield
Male 100m Senior 14 Miles Drabwell Bath Univ
Male 100m Junior 6 Lauchlan Parrott Millfield
Female 200m Senior 66 Ekaterina Price Bath Univ
Female 200m Junior 61 Evie Linden Taunton Deane
Male 200m Senior 70 Aidan Mitchell Bath Univ
Male 200m Junior 71 Jamie Steadman Clevedon

IM

Gender Distance Trophy Trophy No Presented to Club
Female 100m Senior 101 See SC  
Female 100m Junior 102 See SC  
Male 100m Senior 103 See SC  
Male 100m Junior 104 See SC  
Female 200m Senior 67 Jemima Hall Bath Univ
Female 200m Junior 28 Isabel Blackhurst A.N.T
Male 200m Senior 68 Evan Jones Millfield
Male 200m Junior 27 Jamie Steadman Clevedon
Female 400m Senior 59 Georgia Gussey Keynsham
Female 400m Junior 60 Sophie Davies Millfield
Male 400m Senior 75 Jacob Greenow Bath Univ
Male 400m Junior 69 Ewan Pedersen Millfield

Relay

Gender Event Trophy Trophy No Presented to
Female 4 x 50m Free Open 73 See SC
Female 4 x 50m Free 15/u 17 See SC
Male 4 x 50m Free Open 62 See SC
Male 4 x 50m Free 15/u 37 See SC
Female 4 x 50m Medley Open 8 See SC
Female 4 x 50m Medley 15/u 19 See SC
Male 4 x 50m Medley Open 25 See SC
Male 4 x 50m Medley 15/u 18 See SC

Club

Trophy Trophy No Presented to
Club Age Group Trophy B & G 31  
Club Age Group Runner-up B & G 90  
14 & U Relay Cup 41 See SC