2019 Trophy Winners LC

List of 2019 Championships Trophy Winners

Freestyle

Gender Distance Trophy Trophy No Presented to Club
Female 50m Senior 89 Misty Marshall-Welling Team Bath AS
Female 50m Junior 94 Rhiannon Evans Millfield
Male 50m Senior 88 Marcus Rogers Millfield
Male 50m Junior 93 Calvin Fry Millfield
Female 100m Senior 21 Rhiannon Bowen Team Bath AS
Female 100m Junior 12 Lara Turner Keynsham
Male 100m Senior 1 Jeffery Chen Bath Univ
Male 100m Junior 11 Evan Jones Millfield
Female 200m Senior 2 Rhiannon Bowen Team Bath AS
Female 200m Junior 57 Lara Turner Keynsham
Male 200m Senior 10 Jakob Goodman Millfield
Male 200m Junior 65 Dimitrios Tsaliagkos Millfield
Female 400m Senior 40 Charlotte Emery Taunton Deane
Female 400m Junior 54 Lara Turner Keynsham
Male 400m Senior 20 Jakob Goodman Millfield
Male 400m Junior 78 Evan Jones Millfield
Female 800m Senior 55 Polly Painter Millfield
Female 800m Junior 58 Georgia Gussey Keynsham
Male 800m Senior 118 Ben Penhale Taunton Deane
Male 800m Junior 117 Oscar Barlow Taunton Deane
Female 1500m Senior 120 - -
Female 1500m Junior 119 Lara Turner Keynsham
Male 1500m Senior 82 Davide Arioli Millfield
Male 1500m Junior 76 Oscar Barlow Taunton Deane

Breaststroke

Gender Distance Trophy Trophy No Presented to Club
Female 50m Senior 111 Lily Booker Millfield
Female 50m Junior 112 Gorgia Gussey Keynsham
Male 50m Senior 109 Marcus Gardiner Street
Male 50m Junior 110 Farran Gregory Taunton Deane
Female 100m Senior 5 Lily Booker Millfield
Female 100m Junior 23 Georgia Gussey Keynsham
Male 100m Senior 9 Marcus Gardiner Street
Male 100m Junior 22 Dimitrios Tsaliagkos Millfield
Female 200m Senior 38 Lily Booker Millfield
Female 200m Junior 53 Georgia Gussey Keynsham
Male 200m Senior 39 Jacob Greenow Bath Univ
Male 200m Junior 64 David O'Loughlin Millfield

Backstroke

Gender Distance Trophy Trophy No Presented to Club
Female 50m Senior 115 Tatiana Tostevin Millfield
Female 50m Junior 116 Astrid Hannah Millfield
Male 50m Senior 113 Jacob Greenow Bath Uni
Male 50m Junior 114 David O'Loughlin Millfield
Female 100m Senior 24 Tatiana Tostevin Millfield
Female 100m Junior 4 Leah Evans Keynsham
Male 100m Senior 13 Ioan Evans Millfield
Male 100m Junior 3 Matthew Hall Millfield
Female 200m Senior 43 Polly Painter Millfield
Female 200m Junior 56 Niamh Ward Frome
Male 200m Senior 44 Ioan Evans Millfield
Male 200m Junior 83 Oscar Barlow Taunton Deane

Butterfly

Gender Distance Trophy Trophy No Presented to Club
Female 50m Senior 107 Hannah Denny Bath Uni
Female 50m Junior 108 Rhiannon Evans Millfield
Male 50m Senior 105 Jacob St-German Millfield
Male 50m Junior 106 Calvin Fry Millfield
Female 100m Senior 15 Hannah Denny Bath Uni
Female 100m Junior 7 Jessica Lawton Keynsham
Male 100m Senior 14 Jacob Greenow Bath Uni
Male 100m Junior 6 David O'Loughlin Millfield
Female 200m Senior 66 Rhiannon Bowen Team Bath AS
Female 200m Junior 61 Leah Evans Keynsham
Male 200m Senior 70 William Ellington Millfield
Male 200m Junior 71 Farran Gregory Taunton Deane

IM

Gender Distance Trophy Trophy No Presented to Club
Female 100m Senior 101 N/A as LC  
Female 100m Junior 102 N/A as LC  
Male 100m Senior 103 N/A as LC  
Male 100m Junior 104 N/A as LC  
Female 200m Senior 67 Lily Booker Millfield
Female 200m Junior 28 Lara Turner Keynsham
Male 200m Senior 68 David Miller Bath Uni
Male 200m Junior 27 Calvin Fry Millfield
Female 400m Senior 59 Lily Booker Millfield
Female 400m Junior 60 Georgia Gussey Keynsham
Male 400m Senior 75 Jacob Greenow Bath Uni
Male 400m Junior 69 David O'Loughlin Millfield

Relay

Gender Event Trophy Trophy No Presented to
Female 4 x 50m Free Open 73 Millfield
Female 4 x 50m Free 15/u 17 Millfield
Male 4 x 50m Free Open 62 Millfield
Male 4 x 50m Free 15/u 37 Millfield
Female 4 x 50m Medley Open 8 Millfield
Female 4 x 50m Medley 15/u 19 Millfield
Male 4 x 50m Medley Open 25 Millfield
Male 4 x 50m Medley 15/u 18 Millfield

Club

Trophy Trophy No Presented to
Club Age Group Trophy B & G 31 Millfield
Club Age Group Runner-up B & G 90 Taunton Deane
14 & U Relay Cup 41 Millfield