Login

Forgotten Password?

Swim England South West Summer Championships 2022 - 23/24 Apr

Congratulations to the swimmers taking part at Millfield over 23/24 Apr 2022 and we thank the officials, coaches and team managers who supported them.

Apologies in advance if the summary below has unintentionally missed any achievements. You may need to scroll the results below if viewing them on a mobile device. Using  either search box below - by Club or by A Final / HDW - will filter the number of records displayed.

or
Event Gender Age Gp Final Competitor Age Club Seed Prelims Rank Prelim Time Final Place Final time
200 IM F 11-12 A Sienna Chillingworth 12 Bridgwater       4 2:44.91
200 IM F 11-12 A Iona Murray 12 Millfield       *6 2:45.34
200 IM F 11-12   Iona Murray 12 Millfield 2:50.45 5 2:48.24    
200 IM F 11-12   Sienna Chillingworth 12 Bridgwater 2:49.27 7 2:49.47    
200 IM F 11-12   Vivienne Lubbe 12 Millfield 2:49.71 9 2:51.04    
200 IM F 11-12   India K Brown 12 Co Bristol 2:54.62 10 2:51.78    
200 IM F 11-12   Keeleigh Cooke 12 Millfield 2:44.71 12 2:52.97    
200 IM F 13 Y A Jasmine Griffee-Hatcher 13 Co Bristol       6 2:40.69
200 IM F 13 Y   Jasmine Griffee-Hatcher 13 Co Bristol 2:40.24 6 2:41.84    
200 IM F 13 Y   Grace Williams 13 Team Bath AS 2:46.36 9 2:44.62    
200 IM F 13 Y   Caty Rizescu 13 Millfield 2:44.01 14 2:46.29    
200 IM F 13 Y   Sasha Hart 13 Millfield 2:48.58 *19 2:48.98    
200 IM F 14 Y A Amelie Spicer 14 Co Bristol       1 2:31.47
200 IM F 14 Y A Asta Maddox 14 Millfield       4 2:34.52
200 IM F 14 Y   Amelie Spicer 14 Co Bristol   2 2:32.90    
200 IM F 14 Y   Asta Maddox 14 Millfield 2:37.95 5 2:36.52    
200 IM F 14 Y   Frankie Hanson 14 Millfield   13 2:40.68    
200 IM F 14 Y   Mila Brooke 14 Millfield   14 2:40.76    
200 IM F 14 Y   Eva Lawson 14 Millfield   -- DQ    
200 Free M 11-12 A Kaden Frampton 12 Millfield       3 2:20.76
200 Free M 11-12 A Tom Barnet 12 Taunton Deane       5 2:23.18
200 Free M 11-12   Kaden Frampton 12 Millfield 2:26.66 5 2:24.30    
200 Free M 11-12   Tom Barnet 12 Taunton Deane 2:25.25 6 2:25.82    
200 Free M 11-12   Charlie Phipps 11 Millfield 2:38.06 12 2:34.18    
200 Free M 11-12   Callum White 12 Co Bristol 2:38.51 15 2:35.61    
200 Free M 11-12   Oli Hallet 12 Street 2:37.70 19 2:38.28    
200 Free M 11-12   Alex Parish 12 Clevedon 2:36.88 23 2:41.12    
200 Free M 13 Y A Reuben Thomas 13 Taunton Deane       5 2:23.41
200 Free M 13 Y   Reuben Thomas 13 Taunton Deane 2:22.09 5 2:20.71    
200 Free M 13 Y   Leo Mixer 13 Millfield 2:27.22 12 2:23.58    
200 Free M 13 Y   Billy Chatterjee 13 Millfield 2:30.46 17 2:25.71    
200 Free M 13 Y   Jack Guppy 13 Millfield 2:25.04 18 2:25.80    
200 Free M 13 Y   Leo Osborne 13 Millfield 2:29.50 29 2:33.25    
200 Free M 14 Y A Reuben Alty 14 Millfield       1 2:01.36
200 Free M 14 Y   Reuben Alty 14 Millfield 2:01.28 1 2:03.69    
200 Free M 14 Y   Ronan L Hill 14 Taunton Deane 2:10.36 13 2:11.54    
200 Free M 14 Y   Zachary Powell 14 AST Burnham 2:15.05 14 2:11.91    
200 Free M 14 Y   Harry Galloway 14 Co Bristol 2:11.07 16 2:12.41    
200 Free M 14 Y   Henry Merrill 14 Co Bristol 2:11.78 17 2:12.51    
200 Free M 14 Y   Max Higgins 14 Millfield 2:10.06 18 2:12.55    
200 Free M 14 Y   Dexter Townsend 14 Millfield 2:12.40 19 2:12.60    
200 Free M 14 Y   Oscar Ryland-Day 14 Millfield 2:09.85 29 2:15.45    
200 Free M 14 Y   Sebastian Gillett 14 Team Bath AS 2:15.84 31 2:17.49    
200 Free M 14 Y   Lachlan W Taylor 14 Co Bristol 2:17.50 36 2:20.49    
200 Free M 14 Y   Edward W Davey 14 Team Bath AS 2:36.45 37 2:32.72    
100 Breast F 11-12 A Vivienne Lubbe 12 Millfield       5 1:27.25
100 Breast F 11-12 A Maisie Fisher 12 Millfield       6 1:27.78
100 Breast F 11-12 A Flo B Spicer 12 Co Bristol       8 1:30.93
100 Breast F 11-12   Maisie Fisher 12 Millfield 1:27.24 3 1:26.39    
100 Breast F 11-12   Vivienne Lubbe 12 Millfield 1:27.54 6 1:28.68    
100 Breast F 11-12   Flo B Spicer 12 Co Bristol 1:33.74 8 1:30.15    
100 Breast F 11-12   Josie Hanson 12 Taunton Deane 1:36.16 11 1:32.02    
100 Breast F 11-12   Sienna Chillingworth 12 Bridgwater 1:31.66 13 1:32.28    
100 Breast F 11-12   Amelia F Lewis 12 Bridgwater 1:34.85 21 1:35.58    
100 Breast F 13 Y A Evie Twelvetree 13 Millfield       6 1:22.58
100 Breast F 13 Y   Evie Twelvetree 13 Millfield 1:21.93 5 1:23.93    
100 Breast F 13 Y   Alesha Nisbet 13 Street & District 1:26.91 9 1:25.42    
100 Breast F 13 Y   Maisie Swain 13 Team Bath AS 1:26.57 12 1:27.34    
100 Breast F 13 Y   Caty Rizescu 13 Millfield 1:25.58 16 1:30.08    
100 Breast F 14 Y A Amelie M Spicer 14 Co Bristol       1 1:17.26
100 Breast F 14 Y A Tilly Anderton 14 Millfield       8 1:23.91
100 Breast F 14 Y   Amelie M Spicer 14 Co Bristol 1:16.91 1 1:17.41    
100 Breast F 14 Y   Tilly Anderton 14 Millfield 1:23.13 8 1:23.51    
100 Breast F 14 Y   Frankie Hanson 14 Taunton Deane 1:24.45 12 1:24.53    
100 Breast F 14 Y   Lilly Bowen 14 Keynsham 1:25.75 14 1:24.60    
100 Breast F 14 Y   Martha Kelly 14 Team Bath AS 1:25.04 16 1:25.14    
50 Fly M 11-12 A Lucas Baker 12 Taunton Deane       3 1 33.86
50 Fly M 11-12 A Tom Barnett 12 Taunton Deane       4 3 33.94
50 Fly M 11-12 A Callum White 12 Co Bristol       8 1 34.57
50 Fly M 11-12   Tom Barnett 12 Taunton Deane 33.66 4 34.23    
50 Fly M 11-12   Lucas Baker 12 Taunton Deane 35.09 6 34.61    
50 Fly M 11-12   Callum White 12 Co Bristol 38.15 8 34.91    
50 Fly M 11-12   Finn H McFarland 12 Team Bath AS 38.25 12 36.16    
50 Fly M 11-12   Gregory Davis 11 Co Bristol 37.84 13 36.25    
50 Fly M 11-12   Andrew Tresise 12 Team Bath AS 36.77 19 37.20    
50 Fly M 11-12   Charlie Phipps 11 Millfield 38.29 20 37.23    
50 Fly M 11-12   Adam A Hordern 12 Team Bath AS 36.62 21 37.31    
50 Fly M 11-12   Alex L Parish 12 Clevedon 37.95 25 37.58    
50 Fly M 11-12   Noah Oreilly 12 Trident 38.20 32 41.37    
50 Fly M 13 Y   Billy Chatterjee 13 Millfield 34.29 10 32.67    
50 Fly M 13 Y   Leo Osborne 13 Clevedon 33.25 16 33.52    
50 Fly M 13 Y   Theodore Perrin 13 Yeovil District 36.21 21 34.37    
50 Fly M 13 Y   Harry West 13 Backwell 35.25 22 34.69    
50 Fly M 13 Y   Leo Mixer 13 Millfield 35.49 26 35.12    
50 Fly M 13 Y   Theodore Perrin 13 Yeovil District 36.21 28 35.63    
50 Fly M 13 Y   Charlie Cocks 13 Backwell 36.01 30 35.84    
50 Fly M 13 Y   Jack Guppy 13 Millfield 33.46 31 36.05    
50 Fly M 14 Y A Reuben Alty 14 Millfield       4 28.24
50 Fly M 14 Y A Joshua Ulyatt 14 Millfield       5 28.28
50 Fly M 14 Y A Harry Galloway 14 Co Bristol       7 28.83
50 Fly M 14 Y   Joshua Ulyatt 14 Millfield 27.74 3 28.00    
50 Fly M 14 Y   Reuben Alty 14 Millfield 27.64 5 28.45    
50 Fly M 14 Y   Harry Galloway 14 Co Bristol 28.76 7 28.74    
50 Fly M 14 Y   Henry Merrill 14 Co Bristol 28.87 10 29.09    
50 Fly M 14 Y   Oscar Ryland-Day 14 Millfield 29.07 11 29.13    
50 Fly M 14 Y   Ronan L Hill 14 Taunton Deane 30.40 18 29.88    
50 Fly M 14 Y   Riley Price 14 Clevedon 31.72 20 30.02    
50 Fly M 14 Y   Sebastian Gillett 14 Team Bath AS 31.34 *23 30.59    
50 Fly M 14 Y   Lewis Hay 14 AST Burnham 31.44 27 30.76    
50 Fly M 14 Y   Deniz Guler 14 Co Bristol 32.71 32 31.02    
50 Fly M 14 Y   Michael Lyjak 14 Bridgwater 32.33 38 31.40    
50 Fly M 14 Y   Aden Morrissey 14 Taunton Deane 30.60 39 31.42    
50 Fly M 14 Y   Jack Williams 14 Team Bath AS 31.88 44 31.55    
50 Fly M 14 Y   Jacob Wells-Luttrell 14 Bath Dolphin 32.84 56 32.45    
50 Fly M 14 Y   Oliver Tomlinson 14 Millfield 32.62 57 32.91    
50 Fly M 14 Y   Oliver Frost 14 Yeovil District 32.74 62 33.39    
50 Fly M 14 Y   Noah Druce-Morgan 14 Bridgwater 34.27 67 33.98    
400 Free F 11-12 HDW Iona Murray 12 Millfield 5:02.60 2 5:01.42    
400 Free F 11-12 HDW Ailsa R Main 12 Co Bristol 5:03.96 3 5:09.91    
400 Free F 11-12 HDW India K Brown 12 Co Bristol 5:28.24 6 5:21.83    
400 Free F 11-12 HDW Evie Loosemore 12 Bridgwater 5:21.99 7 5:23.45    
400 Free F 11-12 HDW Liberty Jones 12 Taunton Deane 5:32.32 8 5:25.76    
400 Free F 11-12 HDW Josie Hanson 12 Taunton Deane 5:27.82 9 5:34.39    
400 Free F 13 Y HDW Jasmine Griffee-Hatcher 13 Co Bristol 5:03.37 9 5:08.04    
400 Free F 14 Y HDW Eva Lawson 14 Millfield 4:49.78 2 4:44.22    
400 Free F 14 Y HDW Frankie Hanson 14 Taunton Deane 4:56.70 4 4:50.51    
400 Free F 14 Y HDW Evie Linden 14 Taunton Deane 4:59.37 8 4:58.03    
1500 Free F 11-12 HDW Sienna Chillingworth 12 Bridgwater 20:17.57 1 19:58.14    
1500 Free F 11-12 HDW Iona Murray 12 Millfield 20:00.70 2 20:18.18    
1500 Free F 11-12 HDW Evie Loosemore 12 Bridgwater 21:19.69 3 21:46.42    
1500 Free F 14 Y HDW Frankie Hanson 14 Taunton Deane 19:36.89 1 18:58.41    
1500 Free F 15 Y HDW Ruby Muldowney 15 Co Bristol 19:18.72 3 19:03.89    
1500 Free F 16 Y HDW Georgina Hawkins 16 Millfield 18:59.15 2 18:37.74    
1500 Free M 11-12 HDW Kaden Frampton 12 Millfield 20:09.23 3 19:55.32    
1500 Free M 13 Y HDW Reuben Thomas 13 Taunton Deane 19:38.30 1 19:01.09    
1500 Free M 14 Y HDW Dexter Townsend 14 Millfield 18:18.88 6 18:10.46    
1500 Free M 14 Y HDW Harry Galloway 14 Co Bristol 19:00.16 8 18:31.86    
1500 Free M 15 Y HDW Jamie P Steadman M15 Clevedon 17:21.83 1 17:31.12    
200 Fly F 11-12 A India K Brown 12 Co Bristol       5 3:04.86
200 Fly F 11-12 A Liberty Jones 12 Taunton Deane   --     DQ
200 Fly F 11-12   Liberty Jones 12 Taunton Deane 3:06.27 4 3:01.97    
200 Fly F 11-12   India K Brown 12 Co Bristol 3:07.16 7 3:10.40    
200 Fly F 13 Y A Evie Twelvetree 13 Millfield       3 2:48.96
200 Fly F 13 Y A Katie Sercombe 13 Taunton Deane       4 2:53.60
200 Fly F 13 Y A Sasha Hart 13 Millfield       5 2:54.65
200 Fly F 13 Y   Katie Sercombe 13 Taunton Deane 2:53.63 4 2:51.05    
200 Fly F 13 Y   Evie Twelvetree 13 Millfield 2:50.14 5 2:52.32    
200 Fly F 13 Y   Jasmine Griffee-Hatcher 13 Co Bristol 2:44.05 6 2:55.42    
200 Fly F 13 Y   Sasha Hart 13 Millfield 2:57.96 7 2:55.69    
200 Fly F 13 Y   Caty Rizescu 13 Millfield 2:49.98 12 3:00.42    
200 Fly F 14 Y A Evie Linden 14 Taunton Deane       2 2:38.46
200 Fly F 14 Y A Mila Brooke 14 Millfield       6 2:40.61
200 Fly F 14 Y A Frankie Hanson 14 Taunton Deane       7 2:41.12
200 Fly F 14 Y   Evie Linden 14 Taunton Deane 2:40.65 2 2:37.18    
200 Fly F 14 Y   Mila Brooke 14 Millfield 2:37.21 4 2:40.00    
200 Fly F 14 Y   Frankie Hanson 14 Taunton Deane 2:43.55 6 2:41.25    
200 Fly F 14 Y   Ella Brown 14 Co Bristol 2:43.20 11 2:45.72    
200 Fly F 14 Y   Eloise Cash 14 Clevedon 2:54.02 20 3:01.37    
200 Fly F 14 Y   Annabelle Suffield 14 Millfield 2:56.97 21 3:04.54    
50 Back M 11-12 A Xander Powell 12 AST Burnham       4 5 35.26
50 Back M 11-12   Xander Powell 12 AST Burnham 36.22 4 35.25    
50 Back M 11-12   Sam Dowding 12 Team Bath AS 36.82 9 37.03    
50 Back M 11-12   Callum White 12 Co Bristol 36.82 10 37.18    
50 Back M 13 Y   Billy Chatterjee 13 Millfield 35.70 12 34.22    
50 Back M 13 Y   Leo Mixer 13 Millfield 34.82 17 34.97    
50 Back M 13 Y   Leo Osborne 13 Clevedon 36.07 18 35.16    
50 Back M 13 Y   Isaac Soverall 13 Co Bristol 36.41 19 35.27    
50 Back M 13 Y   Joshua Pozsonyi 13 Keynsham 36.11 29 36.18    
50 Back M 13 Y   Reuben Thomas 13 Taunton Deane 35.17 33 36.42    
50 Back M 13 Y   Jack Guppy 13 Millfield 35.96 34 36.61    
50 Back M 13 Y   Theodore Perrin 13 Yeovil District 35.90 35 36.78    
50 Back M 14 Y A Reuben Alty 14 Millfield       2 29.35
50 Back M 14 Y A Joshua Ulyatt 14 Millfield       4 30.01
50 Back M 14 Y   Reuben Alty 14 Millfield 30.19 3 29.65    
50 Back M 14 Y   Joshua Ulyatt 14 Millfield 30.30 5 30.58    
50 Back M 14 Y   Lewis Hay 14 AST Burnham 33.32 *14 31.98    
50 Back M 14 Y   Harry Galloway 14 Co Bristol 33.15 16 32.19    
50 Back M 14 Y   Edward Preece 14 Taunton Deane 32.95 22 32.88    
50 Back M 14 Y   Sebastian Gillett 14 Team Bath AS 32.25 27 33.15    
50 Back M 14 Y   Oscar Ryland-Day 14 Millfield 33.86 *39 34.13    
50 Back M 14 Y   Jacob Wells-Luttrell 14 Bath Dolphin 34.17 *39 34.13    
50 Back M 14 Y   Henry Merrill 14 Co Bristol 34.07 41 34.16    
50 Back M 14 Y   Ronan L Hill 14 Taunton Deane 34.72 42 34.18    
50 Back M 14 Y   Nathan Cheuk 14 Team Bath AS 34.86 47 34.75    
50 Back M 14 Y   Michael Lyjak 14 Bridgwater 34.37 48 34.98    
100 Free F 11-12 A Iona Murray 12 Millfield       1 1:05.33
100 Free F 11-12 A Sienna Chillingworth 12 Bridgwater       2 1:06.25
100 Free F 11-12 A Liberty Jones 12 Taunton Deane       3 1:06.29
100 Free F 11-12 A Keeleigh Cooke 12 Millfield       4 1:06.59
100 Free F 11-12 A Tumi Makinde 12 Millfield       6 1:07.18
100 Free F 11-12   Iona Murray 12 Millfield 1:05.77 1 1:05.85    
100 Free F 11-12   Liberty Jones 12 Taunton Deane 1:07.32 3 1:07.17    
100 Free F 11-12   Keeleigh Cooke 12 Millfield 1:06.52 5 1:07.27    
100 Free F 11-12   Sienna Chillingworth 12 Bridgwater 1:09.38 6 1:07.77    
100 Free F 11-12   Tumi Makinde 12 Millfield 1:08.14 7 1:07.80    
100 Free F 11-12   Maisie Fisher 12 Millfield 1:10.84 16 1:09.87    
100 Free F 11-12   Evie Loosemore 12 Bridgwater 1:08.95 17 1:10.07    
100 Free F 11-12   Isabelle Chapman 12 Bridgwater 1:09.87 18 1:10.67    
100 Free F 11-12   India K Brown 12 Co Bristol 1:09.26 19 1:10.80    
100 Free F 11-12   Noelle Delin 12 Millfield 1:09.77 25 1:13.08    
100 Free F 13 Y   Grace Williams 13 Team Bath AS 1:07.91 *9 1:06.02    
100 Free F 13 Y   Alesha Nisbet 13 Street & District 1:05.48 15 1:06.55    
100 Free F 13 Y   Jasmine Griffee-Hatcher 13 Co Bristol 1:05.15 17 1:06.89    
100 Free F 13 Y   Sophie Wood 13 Taunton Deane 1:08.03 21 1:07.38    
100 Free F 13 Y   Caty Rizescu 13 Millfield 1:06.64 22 1:07.51    
100 Free F 13 Y   Mimi C Vincent 13 Clevedon 1:06.61 24 1:07.72    
100 Free F 13 Y   Florence I Poole 13 Team Bath AS 1:07.22 -- DQ    
100 Free F 14 Y A Meghan Higgs 14 Millfield       1 1:01.11
100 Free F 14 Y A Eva Lawson 14 Millfield       2 1:01.23
100 Free F 14 Y A Asta Maddox 14 Millfield       3 1:01.25
100 Free F 14 Y A Katherine Bolton 14 Millfield       7 1:03.62
100 Free F 14 Y   Meghan Higgs 14 Millfield 1:00.93 1 1:01.11    
100 Free F 14 Y   Eva Lawson 14 Millfield 1:00.53 2 1:01.16    
100 Free F 14 Y   Asta Maddox 14 Millfield 1:01.71 3 1:01.19    
100 Free F 14 Y   Katherine Bolton 14 Millfield 1:01.74 8 1:03.90    
100 Free F 14 Y   Amelie M Spicer 14 Co Bristol 1:03.24 10 1:04.59    
100 Free F 14 Y   Mila Brooke 14 Millfield 1:03.05 12 1:05.02    
100 Free F 14 Y   Evie Linden 14 Taunton Deane 1:04.26 18 1:05.60    
50 Breast M 11-12 A Leo A Burns 12 Team Bath AS       5 40.16
50 Breast M 11-12 A David Bown 12 Taunton Deane         DQ
50 Breast M 11-12   David Bown 12 Taunton Deane 41.46 3 39.40    
50 Breast M 11-12   Leo A Burns 12 Team Bath AS 41.28 5 40.24    
50 Breast M 11-12   Lucas Baker 12 Taunton Deane 41.21 10 41.02    
50 Breast M 11-12   Caleb Crook 12 Taunton Deane 42.64 14 41.59    
50 Breast M 11-12   Oli Hallett 12 Street & District 41.72 17 42.80    
50 Breast M 11-12   Dexter Scott 12 Yeovil District 44.23 18 43.01    
50 Breast M 11-12   Alex L Parish 12 Clevedon 44.34 24 43.76    
50 Breast M 11-12   Callum White 12 Co Bristol 44.57 27 44.39    
50 Breast M 11-12   Adam A Hordern 12 Team Bath AS 44.97 29 45.14    
50 Breast M 13 Y A Sam J Slee 13 Team Bath AS       *6 38.13
50 Breast M 13 Y   Sam J Slee 13 Team Bath AS 39.88 4 37.33    
50 Breast M 13 Y   Charlie Cocks 13 Backwell 38.96 *9 38.67    
50 Breast M 13 Y   Theodore Perrin 13 Yeovil District 38.96 19 39.36    
50 Breast M 13 Y   Alex Liddell 13 Backwell 39.78 22 39.90    
50 Breast M 13 Y   Billy Chatterjee 13 Millfield 41.69 25 40.61    
50 Breast M 13 Y   Harry Abbott 13 Yeovil District 42.43 45 42.45    
50 Breast M 13 Y   Joshua Seager 13 Millfield 41.34 47 42.76    
50 Breast M 14 Y A Max Higgins 14 Millfield       7 33.86
50 Breast M 14 Y A Riley Price 14 Clevedon       8 34.24
50 Breast M 14 Y   Max Higgins 14 Millfield 33.35 6 33.73    
50 Breast M 14 Y   Riley Price 14 Clevedon 32.95 8 33.91    
50 Breast M 14 Y   Lachlan W Taylor 14 Co Bristol 36.72 9 34.96    
50 Breast M 14 Y   Deniz Guler 14 Co Bristol 34.88 10 34.98    
50 Breast M 14 Y   Edward Preece 14 Taunton Deane 34.88 11 35.08    
50 Breast M 14 Y   Edward W Davey 14 Team Bath AS 37.73 13 35.48    
50 Breast M 14 Y   Ronan L Hill 14 Taunton Deane 36.62 14 35.65    
50 Breast M 14 Y   Henry Guppy 14 Millfield 35.90 15 35.72    
50 Breast M 14 Y   Zachary Powell 14 AST Burnham 36.29 *18 35.88    
50 Breast M 14 Y   Henry Merrill 14 Co Bristol 35.29 23 36.60    
50 Breast M 14 Y   Oliver Frost 14 Yeovil District 35.29 25 36.91    
50 Breast M 14 Y   Austin Ranson 14 Taunton Deane 38.05 *28 37.06    
50 Breast M 14 Y   Nathan Cheuk 14 Team Bath AS 38.68 31 37.20    
50 Breast M 14 Y   Oscar Ryland-Day 14 Millfield 37.13 41 37.83    
50 Breast M 14 Y   Harry Galloway 14 Co Bristol 37.33 42 37.91    
50 Breast M 14 Y   Jonas Fisher 14 Frome 37.94 *43 37.96    
50 Breast M 14 Y   Alfie Lewis 14 Clevedon 38.96 50 39.24    
50 Breast M 14 Y   Lewis Hay 14 AST Burnham 39.16 51 39.63    
50 Breast M 14 Y   Oswin Bakker 14 Team Bath AS 40.44 52 39.68    
200 Fly M 13 Y A Billy Chatterjee 13 Millfield       2 2:47.56
200 Fly M 13 Y A Jack Guppy 13 Millfield       7 3:01.11
200 Fly M 13 Y   Billy Chatterjee 13 Millfield 2:55.58 2 2:50.67    
200 Fly M 13 Y   Jack Guppy 13 Millfield 3:02.38 5 2:56.52    
200 Fly M 13 Y   Reuben Thomas 13 Taunton Deane 3:08.70 10 3:01.30    
200 Fly M 14 Y A Henry Merrill 14 Co Bristol       1 2:22.53
200 Fly M 14 Y A Sebastian Gillett 14 Team Bath AS       6 2:37.08
200 Fly M 14 Y   Henry Merrill 14 Co Bristol 2:25.35 2 2:26.59    
200 Fly M 14 Y   Sebastian Gillett 14 Team Bath AS 2:37.01 7 2:35.55    
200 Fly M 14 Y   Oscar Ryland-Day 14 Millfield 2:34.84 10 2:36.77    
200 Fly M 14 Y   Michael Lyjak 14 Bridgwater 2:51.97 15 2:48.10    
200 Fly M 14 Y   Ronan L Hill 14 Taunton Deane 2:37.51 -- DQ    
50 Breast F 11-12 A Vivienne Lubbe 12 Millfield       5 39.62
50 Breast F 11-12 A Maisie Fisher 12 Millfield       8 40.20
50 Breast F 11-12   Maisie Fisher 12 Millfield 41.31 5 40.04    
50 Breast F 11-12   Vivienne Lubbe 12 Millfield 40.39 6 40.17    
50 Breast F 11-12   Sienna Chillingworth 12 Bridgwater 43.55 11 41.60    
50 Breast F 11-12   Flo B Spicer 12 Co Bristol 43.04 *14 42.24    
50 Breast F 11-12   Amelia F Lewis 12 Team Bath AS 42.43 24 44.03    
50 Breast F 11-12   Josie Hanson 12 Bridgwater 43.55 25 44.50    
50 Breast F 13 Y A Maisie Swain 13 Team Bath AS       8 39.28
50 Breast F 13 Y   Maisie Swain 13 Team Bath AS 40.65 8 39.26    
50 Breast F 13 Y   Alesha Nisbet 13 Street & District 39.37 10 39.53    
50 Breast F 13 Y   Evie Twelvetree 13 Millfield 37.94 11 39.57    
50 Breast F 13 Y   Libby G Steadman 13 Clevedon 40.80 17 40.45    
50 Breast F 13 Y   Rebecca Tomkins 13 Yeovil District 41.45 18 40.47    
50 Breast F 13 Y   Poppy Laffey 13 Millfield 42.27 23 41.31    
50 Breast F 13 Y   Sophie Jackson 13 Co Bristol 42.53 26 41.70    
50 Breast F 13 Y   Caty Rizescu 13 Millfield 39.45 27 41.74    
50 Breast F 13 Y   Sophie Wood 13 Taunton Deane 41.21 28 42.04    
50 Breast F 13 Y   Katriel Chukwuedo 13 Millfield 40.82 29 42.33    
50 Breast F 14 Y A Amelie M Spicer 14 Co Bristol       *2 35.63
50 Breast F 14 Y A Tilly Anderton 14 Millfield       5 36.30
50 Breast F 14 Y   Amelie M Spicer 14 Co Bristol 35.29 2 35.47    
50 Breast F 14 Y   Tilly Anderton 14 Millfield 37.54 6 36.96    
50 Breast F 14 Y   Lilly Bowen 14 Keynsham 38.70 *11 37.83    
50 Breast F 14 Y   Martha Kelly 14 Team Bath AS 38.39 18 38.66    
50 Breast F 14 Y   Frankie Hanson 14 Taunton Deane 38.52 20 38.98    
50 Breast F 14 Y   Liv M Holding 14 Team Bath AS 39.07 30 40.11    
50 Breast F 14 Y   Elis Davies 14 Millfield 38.68 36 40.86    
100 Back M 11-12 A Tom Barnett 12 Taunton Deane       5 1:15.64
100 Back M 11-12 A Xander Powell 12 AST Burnham       6 1:17.17
100 Back M 11-12   Dexter Scott 12 Yeovil District   --      
100 Back M 11-12   Tom Barnett 12 Taunton Deane 1:20.48 4 1:15.25    
100 Back M 11-12   Xander Powell 12 AST Burnham 1:22.62 6 1:16.93    
100 Back M 11-12   Callum White 12 Co Bristol 1:18.03 11 1:18.01    
100 Back M 11-12   Andrew Tresise 12 Team Bath AS 1:20.66 15 1:19.97    
100 Back M 11-12   Finn H McFarland 12 Team Bath AS 1:23.67 18 1:20.84    
100 Back M 11-12   Alex L Parish 12 Clevedon 1:21.50 23 1:22.81    
100 Back M 11-12   Harry Nias 12 Backwell 1:24.25 24 1:22.91    
100 Back M 11-12   Sam Dowding 12 Team Bath AS 1:22.74 27 1:23.54    
100 Back M 13 Y   Billy Chatterjee 13 Millfield 1:19.40 13 1:16.25    
100 Back M 13 Y   Leo Mixer 13 Millfield 1:16.88 15 1:16.75    
100 Back M 13 Y   Theodore Perrin 13 Yeovil District 1:17.72 19 1:17.81    
100 Back M 13 Y   Joshua Pozsonyi 13 Keynsham 1:19.35 27 1:19.02    
100 Back M 13 Y   Leo Osborne 13 Clevedon 1:19.46 32 1:20.50    
100 Back M 13 Y   Charles Robinson 13 Millfield 1:19.60 34 1:20.84    
100 Back M 13 Y   Isaac Soverall 13 Co Bristol 1:20.46 36 1:21.40    
100 Back M 14 Y A Reuben Alty 14 Millfield       1 1:03.11
100 Back M 14 Y A Joshua Ulyatt 14 Millfield       3 1:06.38
100 Back M 14 Y A Max Higgins 14 Millfield       8 1:08.13
100 Back M 14 Y   Reuben Alty 14 Millfield 1:04.11 1 1:04.46    
100 Back M 14 Y   Joshua Ulyatt 14 Millfield 1:09.66 7 1:07.81    
100 Back M 14 Y   Max Higgins 14 Millfield 1:10.51 8 1:07.99    
100 Back M 14 Y   Lewis Hay 14 AST Burnham 1:12.12 16 1:10.48    
100 Back M 14 Y   Deniz Guler 14 Co Bristol 1:12.73 20 1:11.02    
100 Back M 14 Y   Harry Galloway 14 Co Bristol 1:11.20 21 1:11.27    
100 Back M 14 Y   Riley Price 14 Clevedon 1:11.91 25 1:13.17    
100 Back M 14 Y   Nathan Cheuk 14 Team Bath AS 1:13.24 33 1:17.26    
100 Back F 11-12 A Tumi Makinde 12 Millfield       1 1:13.56
100 Back F 11-12 A Vivienne Lubbe 12 Millfield       2 1:13.91
100 Back F 11-12 A Ailsa R Main 12 Co Bristol       3 1:13.97
100 Back F 11-12 A Iona Murray 12 Millfield       6 1:16.29
100 Back F 11-12   Tumi Makinde 12 Millfield 1:12.56 1 1:13.32    
100 Back F 11-12   Ailsa R Main 12 Co Bristol 1:15.58 2 1:13.90    
100 Back F 11-12   Vivienne Lubbe 12 Millfield 1:15.29 3 1:14.56    
100 Back F 11-12   Iona Murray 12 Millfield 1:18.77 7 1:16.26    
100 Back F 11-12   Sienna Chillingworth 12 Bridgwater 1:19.84 9 1:17.19    
100 Back F 11-12   Vienna Townsend 12 Millfield 1:19.09 10 1:17.94    
100 Back F 11-12   India K Brown 12 Co Bristol 1:17.78 14 1:19.56    
100 Back F 11-12   Liberty Jones 12 Taunton Deane 1:20.07 16 1:19.62    
100 Back F 11-12   Alexa Farley 12 Taunton Deane 1:23.23 18 1:20.35    
100 Back F 11-12   Isabelle Chapman 12 Bridgwater 1:19.97 19 1:20.52    
100 Back F 11-12   Lola Fowler 12 Street & District 1:24.18 23 1:21.60    
100 Back F 11-12   Evie Loosemore 12 Bridgwater 1:21.60 28 1:22.78    
100 Back F 11-12   Noelle Delin 12 Millfield 1:23.17 33 1:25.41    
100 Back F 13 Y A Alesha Nisbet 13 Street & District       3 1:11.02
100 Back F 13 Y A Sasha Hart 13 Millfield       6 1:14.71
100 Back F 13 Y   Alesha Nisbet 13 Street & District 1:12.73 1 1:11.15    
100 Back F 13 Y   Sasha Hart 13 Millfield 1:13.91 5 1:13.80    
100 Back F 13 Y   Evie Twelvetree 13 Millfield 1:17.11 13 1:15.66    
100 Back F 13 Y   Jasmine Griffee-Hatcher 13 Co Bristol 1:14.12 17 1:16.27    
100 Back F 13 Y   Grace Williams 13 Team Bath AS 1:16.67 29 1:18.06    
100 Back F 13 Y   Mimi C Vincent 13 Clevedon 1:18.44 32 1:18.76    
100 Back F 13 Y   Maisie Swain 13 Team Bath AS 1:18.92 34 1:20.01    
100 Back F 14 Y A Eva Lawson 14 Millfield       5 1:11.02
100 Back F 14 Y A Meghan Higgs 14 Millfield       6 1:11.31
100 Back F 14 Y A Asta Maddox 14 Millfield       7 1:11.95
100 Back F 14 Y   Eva Lawson 14 Millfield 1:11.58 5 1:11.35    
100 Back F 14 Y   Asta Maddox 14 Millfield 1:09.73 6 1:11.39    
100 Back F 14 Y   Meghan Higgs 14 Millfield 1:13.17 7 1:12.19    
100 Back F 14 Y   Amelie M Spicer 14 Co Bristol 1:12.66 10 1:13.14    
100 Back F 14 Y   Mila Brooke 14 Millfield 1:14.38 11 1:13.64    
100 Back F 14 Y   Martha Kelly 14 Team Bath AS 1:12.91 12 1:14.27    
100 Back F 14 Y   Charlotte E Jezard 14 Co Bristol 1:14.05 13 1:14.29    
400 Free M 11-12 HDW Kaden Frampton 12 Millfield 5:11.22 3 5:00.91    
400 Free M 11-12 HDW Tom Barnett 12 Taunton Deane 5:08.65 5 5:06.72    
400 Free M 11-12 HDW Oli Hallett 12 Street & District 5:30.17 11 5:35.54    
400 Free M 13 Y HDW Reuben Thomas 13 Taunton Deane 4:59.78 4 4:57.48    
400 Free M 13 Y HDW Harley Nicholls 13 Team Bath AS 5:19.18 17 5:33.03    
400 Free M 14 Y HDW Dexter Townsend 14 Millfield 4:33.97 8 4:37.39    
400 Free M 14 Y HDW Harry Galloway 14 Co Bristol 4:39.48 9 4:38.55    
400 Free M 14 Y HDW Zachary Powell 14 AST Burnham 4:43.25 12 4:40.81    
400 Free M 14 Y HDW Ronan L Hill 14 Taunton Deane 4:39.68 13 4:40.98    
400 Free M 14 Y HDW Henry Guppy 14 Millfield 4:50.09 19 4:53.27    

 

View




Toolbox
News to @SomersetASA
Twitter
Facebook
Facebook Messenger Messenger Link
Send to Whatsapp Whatsapp
Send to SMS Send SMS
Print Print
Acrobat PDF
RSS RSS

Published
29.04.2022