Login

Forgotten Password?

Gloucester and Somerset Masters Meet 2019

Congratulations to the swimmers who competed in the Meet at Horfield Leisure Centre, Bristol on 18 May which incorporated Somerset Masters Championships.

Event AG Overall SASA Swimmer Club Age Time
M 100m IM 30-34 1   Joseph TELLETT Bristol North SC 34 1:11.47  
M 100m IM 30-34 2   Will LEE Stroud Masters SC 33 1:19.07  
M 100m IM 30-34 3   Benjamin RIOU Cardiff Masters 34 1:43.72  
M 100m IM 35-39 1   Scott TANCOCK Cardiff Masters 37 1:10.30  
M 100m IM 45-49 1 1 Marcus WILLIAMS Wells Swimming Club 48 1:14.27  
M 100m IM 45-49 2 2 Andrew BURGE Burnham-on-Sea SC 46 1:19.07  
M 100m IM 50-54 1   Simon WINTLE Gloucester Masters SC 52 1:11.46  
M 100m IM 50-54 2   Peter COUSENS Oddicombe SC 54 1:11.93  
M 100m IM 50-54 3 1 Guy ROBERTS Team Bath AS 53 1:12.30  
M 100m IM 50-54 4   Stephen HARES Bristol Masters SC 54 1:17.95  
M 100m IM 55-59 1   Brian BRADLEY Cinderford & District SC 59 1:23.95  
M 100m IM 60-64 1   John ANDERSON Gloucester Masters SC 60 1:20.68  
M 100m IM 75-79 1   Tony CHERRINGTON Gloucester Masters SC 77 1:39.29  
M 100m IM 80-84 1   Don LEATHERBARROW Gloucester Masters SC 81 1:34.75  
M 100m IM Senior 1   Ben RAWLINS Southwold Swimming Club 19 1:08.49  
M 100m IM Senior 2 1 George VOWLES Academy Swim Team Burnham 21 1:08.53 
W 100m IM 25-29 1   Nia WESTLAKE Cinderford & District SC 26 1:13.40  
W 100m IM 25-29 2 1 Jenni GILBERT Clevedon SC 28 1:17.95  
W 100m IM 25-29 3   Alice EATON Bristol North SC 27 1:30.07  
W 100m IM 35-39 1   Ruth WATERSTON Bristol North SC 36 1:24.86  
W 100m IM 35-39 2   Hayley MOONEY Bristol North SC 39 1:31.20  
W 100m IM 40-44 1   Jessica WOODDISSE Stroud Masters SC 44 1:15.75  
W 100m IM 40-44 2   Zoe WARD Southwold Swimming Club 40 1:26.35  
W 100m IM 45-49 1 1 Debbie ATKINS Weston-Super-Mare SC 47 1:16.52  
W 100m IM 45-49 2 2 Maria BIRD Cheddar Kingfishers SC 46 1:42.94  
W 100m IM 50-54 1 1 Philippa O'GRADY Wincanton SC 50 1:16.64  
W 100m IM 55-59 1 1 Cherie CROZIER Frome SC 55 1:57.96  
W 100m IM 60-64 1   Helen KULA-PRZEZWANSKI Gloucester Masters SC 60 1:20.02  
W 100m IM 65-69 1   Jayne STEPHENSON Gloucester Masters SC 65 1:29.05  
W 100m IM 65-69 2   Sue HODGE Gloucester Masters SC 66 1:36.49  
W 100m IM 65-69 3   Lorraine CROOK Caldicot 65 2:19.26  
W 100m IM 75-79 1   Margaret WEARE Caldicot 75 2:26.01  
W 100m IM Senior 1   Charlotte SAYER Southwold Swimming Club 22 1:15.17  
W 100m IM Senior 2 1 Josie MORGAN Cheddar Kingfishers SC 21 1:26.33 
M 50m Backstroke 25-29 1 1 Harry OLIVER Bath Dolphin SC 25 32.01  
M 50m Backstroke 35-39 1   David MESSENGER Bristol Henleaze SC 39 32.30  
M 50m Backstroke 50-54 1   Sean RICHARDS Bristol Henleaze SC 52 34.34  
M 50m Backstroke 55-59 1   Richard PERCIVAL Stroud Masters SC 57 40.23  
M 50m Backstroke 70-74 1 1 Timothy BENNETTO Wincanton SC 74 47.30  
M 50m Backstroke 70-74 2 2 Paul PARTINGTON Wincanton SC 71 56.07  
M 50m Backstroke 80-84 1   Don LEATHERBARROW Gloucester Masters SC 81 48.18  
M 50m Backstroke Senior 1   Alex GRIFFITHS Cardiff Masters 22 28.81  
M 50m Backstroke Senior 2 1 Bradley LINKLATER Cheddar Kingfishers SC 21 34.44 
W 50m Backstroke 25-29 1   Frances LYNN Cardiff Masters 28 38.23  
W 50m Backstroke 35-39 1   Ruth WATERSTON Bristol North SC 36 39.98  
W 50m Backstroke 35-39 2   Rhiannon BERRILL Cardiff Masters 39 47.29  
W 50m Backstroke 40-44 1 1 Sarah HARDCASTLE Clevedon SC 43 39.37  
W 50m Backstroke 45-49 1   Bethan BELL Bristol Masters SC 46 35.29  
W 50m Backstroke 45-49 2 1 Nic HAZELTON Academy Swim Team Burnham 45 35.96  
W 50m Backstroke 45-49 3   Sarah HYDE Cardiff Masters 47 39.11  
W 50m Backstroke 45-49 4 2 Louisa SLINGSBY Cheddar Kingfishers SC 49 47.88  
W 50m Backstroke 50-54 1 1 Adele PARHAM Wincanton SC 52 41.50  
W 50m Backstroke 50-54 2 2 Alicia HOOPER Academy Swim Team Burnham 54 45.23  
W 50m Backstroke 55-59 1 1 Joanne FLINT Keynsham SC 55 43.15  
W 50m Backstroke 55-59 2   Gillian MILES Bristol Henleaze SC 59 1:06.46  
W 50m Backstroke 60-64 1 1 Sarah AYLING Cheddar Kingfishers SC 62 1:06.42  
W 50m Backstroke 65-69 1   Elsa STEWART Cardiff Masters 65 53.06  
W 50m Backstroke Senior 1 1 Eloise YEADON CAIGER Wells Swimming Club 19 35.80  
W 50m Backstroke Senior 2 2 Josie MORGAN Cheddar Kingfishers SC 21 39.67  
M 100m Butterfly 25-29 1 1 Sam LONG Bath Dolphin SC 28 1:02.62  
M 100m Butterfly 30-34 1   David CONLIN Bristol Penguin Olympic SC 34 1:08.05  
M 100m Butterfly 35-39 1   Robert RUDGE Dursley Dolphins 36 1:08.03  
M 100m Butterfly 50-54 1   Simon WINTLE Gloucester Masters SC 52 1:10.94  
M 100m Butterfly 70-74 1 1 Paul PARTINGTON Wincanton SC 71 2:26.17 
W 100m Butterfly 25-29 1   Nia WESTLAKE Cinderford & District SC 26 1:11.94  
W 100m Butterfly 25-29 2   Ceris WESTLAKE Cinderford & District SC 28 1:12.43  
W 100m Butterfly 25-29 3 1 Jenni GILBERT Clevedon SC 28 1:17.09  
W 100m Butterfly 30-34 1   Rachel CURNOCK Bristol North SC 32 1:11.65  
W 100m Butterfly 35-39 1 1 Victoria WILLIAMS Bath Dolphin SC 37 1:22.95  
W 100m Butterfly 50-54 1   Allie PRICE Cardiff Masters 54 1:11.14  
W 100m Butterfly 50-54 2 1 Philippa O'GRADY Wincanton SC 50 1:14.48  
W 100m Butterfly 50-54 3 2 Adele PARHAM Wincanton SC 52 1:26.30  
W 100m Butterfly 55-59 1 1 Cherie CROZIER Frome SC 55 2:03.40  
W 100m Butterfly 60-64 1   Helen KULA-PRZEZWANSKI Gloucester Masters SC 60 1:22.46  
W 100m Butterfly 65-69 1   Jayne STEPHENSON Gloucester Masters SC 65 1:36.02  
W 100m Butterfly 65-69 2   Lorraine CROOK Caldicot 65 2:22.52  
W 100m Butterfly 75-79 1   Margaret WEARE Caldicot 75 2:39.16  
W 100m Butterfly Senior 1   Charlotte SAYER Southwold Swimming Club 22 1:13.91  
M 50m Breaststroke 25-29 1 1 Harry OLIVER Bath Dolphin SC 25 39.47  
M 50m Breaststroke 35-39 1   Scott TANCOCK Cardiff Masters 37 34.66  
M 50m Breaststroke 40-44 1 1 Richard FORRESTER Cheddar Kingfishers SC 44 37.29  
M 50m Breaststroke 40-44 2 2 Ben WHITTLE Keynsham SC 42 39.74  
M 50m Breaststroke 45-49 1   Kevin RAWLINS Southwold Swimming Club 47 38.08  
M 50m Breaststroke 45-49 2   Matt WOOD Caldicot 49 39.11  
M 50m Breaststroke 50-54 1   Peter COUSENS Oddicombe SC 54 37.34  
M 50m Breaststroke 55-59 1   Brian BRADLEY Cinderford & District SC 59 41.83  
M 50m Breaststroke 60-64 1   Walter SYRETT Heads of the Valleys 60 36.72  
M 50m Breaststroke 65-69 1 1 John ANDERSON Wincanton SC 66 40.13  
M 50m Breaststroke 70-74 1 1 Paul PARTINGTON Wincanton SC 71 1:11.68  
M 50m Breaststroke 75-79 1   Tony CHERRINGTON Gloucester Masters SC 77 55.72  
M 50m Breaststroke Senior 1 1 George VOWLES Academy Swim Team Burnham 21 34.76  
M 50m Breaststroke Senior 2   Ben RAWLINS Southwold Swimming Club 19 35.04  
M 50m Breaststroke Senior 3 2 Bradley LINKLATER Cheddar Kingfishers SC 21 38.87 
W 50m Breaststroke 30-34 1   Delphine RIOU Cardiff Masters 34 57.60  
W 50m Breaststroke 35-39 1   Hayley MOONEY Bristol North SC 39 45.16  
W 50m Breaststroke 35-39 2   Rhiannon BERRILL Cardiff Masters 39 46.50  
W 50m Breaststroke 40-44 1   Zoe WARD Southwold Swimming Club 40 46.85  
W 50m Breaststroke 45-49 1 1 Debbie ATKINS Weston-Super-Mare SC 47 39.01  
W 50m Breaststroke 45-49 2 2 Louisa SLINGSBY Cheddar Kingfishers SC 49 47.67  
W 50m Breaststroke 45-49 3 3 Maria BIRD Cheddar Kingfishers SC 46 53.59  
W 50m Breaststroke 50-54 1 1 Philippa O'GRADY Wincanton SC 50 40.58  
W 50m Breaststroke 50-54 2 2 Adele PARHAM Wincanton SC 52 43.93  
W 50m Breaststroke 55-59 1 1 Cherie CROZIER Frome SC 55 1:06.98  
W 50m Breaststroke 60-64 1 1 Sarah AYLING Cheddar Kingfishers SC 62 1:07.65  
W 50m Breaststroke 65-69 1   Elsa STEWART Cardiff Masters 65 55.38  
W 50m Breaststroke 70-74 1   Gwenda DINSDALE Heads of the Valleys 73 56.10  
W 50m Breaststroke 75-79 1   Valerie PALMER Caldicot 77 1:26.21  
M 100m Freestyle 25-29 1 1 Sam LONG Bath Dolphin SC 28 55.88  
M 100m Freestyle 25-29 2   Eamon SHARKH Bristol Penguin Olympic SC 27 1:00.82  
M 100m Freestyle 25-29 3 2 Harry OLIVER Bath Dolphin SC 25 1:02.96  
M 100m Freestyle 30-34 1 1 Jeff HILL Cheddar Kingfishers SC 30 54.86  
M 100m Freestyle 30-34 2   David CONLIN Bristol Penguin Olympic SC 34 1:02.86  
M 100m Freestyle 30-34 3   Joseph TELLETT Bristol North SC 34 1:03.81  
M 100m Freestyle 30-34 4   Sam KNIGHT Cardiff Masters 32 1:17.99  
M 100m Freestyle 30-34 5   Benjamin RIOU Cardiff Masters 34 1:30.06  
M 100m Freestyle 35-39 1   Robert RUDGE Dursley Dolphins 36 59.49  
M 100m Freestyle 35-39 2   Andrew LANE Southwold Swimming Club 39 1:02.52  
M 100m Freestyle 35-39 3   Scott TANCOCK Cardiff Masters 37 1:04.17  
M 100m Freestyle 40-44 1 1 Philip NIEMAND Wincanton SC 44 1:02.09  
M 100m Freestyle 40-44 2 2 Ben WHITTLE Keynsham SC 42 1:11.11  
M 100m Freestyle 45-49 1 1 Marcus WILLIAMS Wells Swimming Club 48 1:01.46  
M 100m Freestyle 45-49 2   Kevin RAWLINS Southwold Swimming Club 47 1:07.79  
M 100m Freestyle 45-49 3   Matt WOOD Caldicot 49 1:09.10  
M 100m Freestyle 50-54 1 1 Guy ROBERTS Team Bath AS 53 1:03.51  
M 100m Freestyle 50-54 2   Simon WINTLE Gloucester Masters SC 52 1:04.70  
M 100m Freestyle 50-54 3 2 Alex KONIOTES Team Bath AS 53 1:11.96  
M 100m Freestyle 55-59 1   Mark PARTRIDGE Stroud Masters SC 56 1:08.75  
M 100m Freestyle 55-59 2   Richard PERCIVAL Stroud Masters SC 57 1:10.51  
M 100m Freestyle 70-74 1 1 Timothy BENNETTO Wincanton SC 74 1:31.08  
M 100m Freestyle 70-74 2 2 Paul PARTINGTON Wincanton SC 71 1:53.92  
M 100m Freestyle 80-84 1   Don LEATHERBARROW Gloucester Masters SC 81 1:25.96  
M 100m Freestyle Senior 1 1 George VOWLES Academy Swim Team Burnham 21 1:00.32  
M 100m Freestyle Senior 2   Ben RAWLINS Southwold Swimming Club 19 1:00.87  
 W 100m Freestyle 25-29 1   Nia WESTLAKE Cinderford & District SC 26 1:05.67  
 W 100m Freestyle 25-29 2   Frances LYNN Cardiff Masters 28 1:15.27  
 W 100m Freestyle 30-34 1   Rachel CURNOCK Bristol North SC 32 1:02.19  
 W 100m Freestyle 30-34 2   Jennifer GALLAGHER Cardiff Masters 32 1:12.64  
 W 100m Freestyle 30-34 3   Antonia MORRISON Stroud Masters SC 32 1:15.34  
 W 100m Freestyle 35-39 1 1 Victoria WILLIAMS Bath Dolphin SC 37 1:10.10  
 W 100m Freestyle 35-39 2   Ruth WATERSTON Bristol North SC 36 1:11.41  
 W 100m Freestyle 40-44 1 1 Sarah HARDCASTLE Clevedon SC 43 1:11.30  
 W 100m Freestyle 45-49 1 1 Debbie ATKINS Weston-Super-Mare SC 47 1:08.82  
 W 100m Freestyle 45-49 2 2 Nic HAZELTON Academy Swim Team Burnham 45 1:13.29  
 W 100m Freestyle 50-54 1 1 Adele PARHAM Wincanton SC 52 1:14.46  
 W 100m Freestyle 50-54 2 2 Alicia HOOPER Academy Swim Team Burnham 54 1:39.57  
 W 100m Freestyle 55-59 1 1 Joanne FLINT Keynsham SC 55 1:17.82  
 W 100m Freestyle 55-59 2   Elaine HARRISON Cardiff Masters 56 1:32.27  
 W 100m Freestyle 55-59 3 2 Cherie CROZIER Frome SC 55 1:36.64  
 W 100m Freestyle 55-59 4   Gillian MILES Bristol Henleaze SC 59 1:46.83  
 W 100m Freestyle 65-69 1   Jayne STEPHENSON Gloucester Masters SC 65 1:15.50  
 W 100m Freestyle 65-69 2   Lorraine CROOK Caldicot 65 2:12.91  
 W 100m Freestyle 70-74 1   Jane BROWN Gloucester Masters SC 70 1:55.09  
 W 100m Freestyle Senior 1   Charlotte SAYER Southwold Swimming Club 22 1:05.50  
 W 100m Freestyle Senior 2 1 Eloise YEADON CAIGER Wells Swimming Club 19 1:07.55  
 M 100m Breaststroke 30-34 1   Will LEE Stroud Masters SC 33 1:30.33  
 M 100m Breaststroke 30-34 2   Benjamin RIOU Cardiff Masters 34 1:42.78  
 M 100m Breaststroke 35-39 1   Scott TANCOCK Cardiff Masters 37 1:19.90  
 M 100m Breaststroke 40-44 1 1 Richard FORRESTER Cheddar Kingfishers SC 44 1:22.83  
 M 100m Breaststroke 45-49 1   Kevin RAWLINS Southwold Swimming Club 47 1:31.72  
 M 100m Breaststroke 60-64 1   Walter SYRETT Heads of the Valleys 60 1:21.69  
 M 100m Breaststroke 65-69 1 1 John ANDERSON Wincanton SC 66 1:27.53  
 M 100m Breaststroke 70-74 1 1 Paul PARTINGTON Wincanton SC 71 2:50.64 
 W 100m Breaststroke 35-39 1   Rhiannon BERRILL Cardiff Masters 39 1:39.43  
 W 100m Breaststroke 40-44 1   Jessica WOODDISSE Stroud Masters SC 44 1:28.76  
 W 100m Breaststroke 45-49 1 1 Debbie ATKINS Weston-Super-Mare SC 47 1:24.27  
 W 100m Breaststroke 50-54 1 1 Adele PARHAM Wincanton SC 52 1:34.45  
 W 100m Breaststroke 55-59 1 1 Cherie CROZIER Frome SC 55 2:26.90  
 W 100m Breaststroke 65-69 1   Jayne STEPHENSON Gloucester Masters SC 65 1:42.71  
 W 100m Breaststroke 65-69 2   Lorraine CROOK Caldicot 65 2:34.67  
 W 100m Breaststroke 70-74 1   Gwenda DINSDALE Heads of the Valleys 73 2:09.44  
 W 100m Breaststroke 75-79 1   Valerie PALMER Caldicot 77 3:25.31  
 M 50m Butterfly 25-29 1 1 Sam LONG Bath Dolphin SC 28 27.92  
 M 50m Butterfly 35-39 1   Robert RUDGE Dursley Dolphins 36 29.48  
 M 50m Butterfly 35-39 2   David MESSENGER Bristol Henleaze SC 39 31.01  
 M 50m Butterfly 35-39 3   Scott TANCOCK Cardiff Masters 37 32.91  
 M 50m Butterfly 40-44 1 1 Ben WHITTLE Keynsham SC 42 35.91  
 M 50m Butterfly 45-49 1 1 Marcus WILLIAMS Wells Swimming Club 48 32.16  
 M 50m Butterfly 45-49 2 2 Andrew BURGE Burnham-on-Sea SC 46 33.99  
 M 50m Butterfly 50-54 1   Sean RICHARDS Bristol Henleaze SC 52 32.18  
 M 50m Butterfly 50-54 1   Peter COUSENS Oddicombe SC 54 32.18  
 M 50m Butterfly 50-54 3 1 Guy ROBERTS Team Bath AS 53 32.22  
 M 50m Butterfly 50-54 4   Stephen HARES Bristol Masters SC 54 33.16  
 M 50m Butterfly 55-59 1   Brian BRADLEY Cinderford & District SC 59 36.49  
 M 50m Butterfly 60-64 1   John ANDERSON Gloucester Masters SC 60 34.82  
 M 50m Butterfly 70-74 1   Michael GREEN Gloucester Masters SC 73 50.10  
 M 50m Butterfly 70-74 2 1 Paul PARTINGTON Wincanton SC 71 53.05  
 M 50m Butterfly Senior 1 1 George VOWLES Academy Swim Team Burnham 21 29.96  
 M 50m Butterfly Senior 2 2 Bradley LINKLATER Cheddar Kingfishers SC 21 34.56  
 M 50m Butterfly Senior 3   Ben RAWLINS Southwold Swimming Club 19 35.81  
 W 50m Butterfly 25-29 1   Ceris WESTLAKE Cinderford & District SC 28 30.79  
 W 50m Butterfly 25-29 2 1 Jenni GILBERT Clevedon SC 28 33.41  
 W 50m Butterfly 35-39 1 1 Victoria WILLIAMS Bath Dolphin SC 37 35.14  
 W 50m Butterfly 35-39 2   Hayley MOONEY Bristol North SC 39 41.61  
 W 50m Butterfly 35-39 3   Rhiannon BERRILL Cardiff Masters 39 41.96  
 W 50m Butterfly 40-44 1   Sorcha KENNEDY Cardiff Masters 43 33.47  
 W 50m Butterfly 40-44 2 1 Sarah HARDCASTLE Clevedon SC 43 36.28  
 W 50m Butterfly 45-49 1 1 Louisa SLINGSBY Cheddar Kingfishers SC 49 43.83  
 W 50m Butterfly 55-59 1 1 Cherie CROZIER Frome SC 55 55.43  
 W 50m Butterfly 55-59 2   Elaine HARRISON Cardiff Masters 56 1:02.08  
 W 50m Butterfly 55-59 3   Gillian MILES Bristol Henleaze SC 59 1:06.34  
 W 50m Butterfly 65-69 1   Jayne STEPHENSON Gloucester Masters SC 65 43.50  
 W 50m Butterfly 65-69 2   Elsa STEWART Cardiff Masters 65 56.18  
 W 50m Butterfly 65-69 3   Lorraine CROOK Caldicot 65 1:03.41  
 W 50m Butterfly 75-79 1   Margaret WEARE Caldicot 75 1:09.32  
 W 50m Butterfly Senior 1   Charlotte SAYER Southwold Swimming Club 22 32.55  
 W 50m Butterfly Senior 2 1 Eloise YEADON CAIGER Wells Swimming Club 19 33.46  
 W 50m Butterfly Senior 3 2 Josie MORGAN Cheddar Kingfishers SC 21 37.37  
 M 100m Backstroke 25-29 1 1 Harry OLIVER Bath Dolphin SC 25 1:13.05  
 M 100m Backstroke 50-54 1   Simon WINTLE Gloucester Masters SC 52 1:11.35  
 M 100m Backstroke 55-59 1   Richard PERCIVAL Stroud Masters SC 57 1:31.69  
 M 100m Backstroke 70-74 1 1 Paul PARTINGTON Wincanton SC 71 2:00.12  
 M 100m Backstroke 75-79 1   Tony CHERRINGTON Gloucester Masters SC 77 1:40.30  
 W 100m Backstroke 25-29 1   Frances LYNN Cardiff Masters 28 1:23.85  
 W 100m Backstroke 45-49 1   Bethan BELL Bristol Masters SC 46 1:15.01  
 W 100m Backstroke 45-49 2   Sarah HYDE Cardiff Masters 47 1:23.34  
 W 100m Backstroke 50-54 1 1 Adele PARHAM Wincanton SC 52 1:30.45  
 W 100m Backstroke 55-59 1   Gillian MILES Bristol Henleaze SC 59 2:26.21  
 W 100m Backstroke 60-64 1   Helen KULA-PRZEZWANSKI Gloucester Masters SC 60 1:20.42  
 W 100m Backstroke 65-69 1   Jayne STEPHENSON Gloucester Masters SC 65 1:36.58  
 W 100m Backstroke 65-69 2   Lorraine CROOK Caldicot 65 2:25.27  
 W 100m Backstroke 70-74 1   Jane BROWN Gloucester Masters SC 70 2:11.18 
 M 50m Freestyle 25-29 1 1 Sam LONG Bath Dolphin SC 28 25.63  
 M 50m Freestyle 25-29 2   Eamon SHARKH Bristol Penguin Olympic SC 27 27.56  
 M 50m Freestyle 25-29 3 2 Harry OLIVER Bath Dolphin SC 25 29.22  
 M 50m Freestyle 30-34 1 1 Jeff HILL Cheddar Kingfishers SC 30 24.67  
 M 50m Freestyle 30-34 2   Joseph TELLETT Bristol North SC 34 27.70  
 M 50m Freestyle 30-34 3   Will LEE Stroud Masters SC 33 30.46  
 M 50m Freestyle 30-34 4   Sam KNIGHT Cardiff Masters 32 34.86  
 M 50m Freestyle 35-39 1   Robert RUDGE Dursley Dolphins 36 27.38  
 M 50m Freestyle 35-39 2   David MESSENGER Bristol Henleaze SC 39 28.23  
 M 50m Freestyle 35-39 2   Andrew LANE Southwold Swimming Club 39 28.23  
 M 50m Freestyle 35-39 4   Scott TANCOCK Cardiff Masters 37 28.80  
 M 50m Freestyle 40-44 1 1 Philip NIEMAND Wincanton SC 44 27.93  
 M 50m Freestyle 40-44 2 2 Richard FORRESTER Cheddar Kingfishers SC 44 31.60  
 M 50m Freestyle 45-49 1 1 Marcus WILLIAMS Wells Swimming Club 48 27.98  
 M 50m Freestyle 45-49 2 2 Andrew BURGE Burnham-on-Sea SC 46 29.80  
 M 50m Freestyle 45-49 3   Kevin RAWLINS Southwold Swimming Club 47 30.29  
 M 50m Freestyle 45-49 4   Matt WOOD Caldicot 49 31.07  
 M 50m Freestyle 50-54 1 1 Guy ROBERTS Team Bath AS 53 29.27  
 M 50m Freestyle 50-54 2   Stephen HARES Bristol Masters SC 54 29.89  
 M 50m Freestyle 50-54 3 2 Alex KONIOTES Team Bath AS 53 31.40  
 M 50m Freestyle 55-59 1   Mark PARTRIDGE Stroud Masters SC 56 29.78  
 M 50m Freestyle 55-59 2   Brian BRADLEY Cinderford & District SC 59 33.89  
 M 50m Freestyle 60-64 1   John ANDERSON Gloucester Masters SC 60 31.32  
 M 50m Freestyle 65-69 1 1 John ANDERSON Wincanton SC 66 32.65  
 M 50m Freestyle 70-74 1 1 Timothy BENNETTO Wincanton SC 74 37.55  
 M 50m Freestyle 70-74 2 2 Paul PARTINGTON Wincanton SC 71 41.50  
 M 50m Freestyle 70-74 3   Michael GREEN Gloucester Masters SC 73 41.65  
 M 50m Freestyle 80-84 1   Don LEATHERBARROW Gloucester Masters SC 81 35.47  
 M 50m Freestyle Senior 1   Alex GRIFFITHS Cardiff Masters 22 26.15  
 M 50m Freestyle Senior 2 1 George VOWLES Academy Swim Team Burnham 21 27.98  
 M 50m Freestyle Senior 3   Ben RAWLINS Southwold Swimming Club 19 28.01  
 M 50m Freestyle Senior 4 2 Bradley LINKLATER Cheddar Kingfishers SC 21 30.96  
 W 50m Freestyle 25-29 1   Ceris WESTLAKE Cinderford & District SC 28 28.88  
 W 50m Freestyle 25-29 2 1 Jenni GILBERT Clevedon SC 28 31.15  
 W 50m Freestyle 25-29 3   Frances LYNN Cardiff Masters 28 34.53  
 W 50m Freestyle 30-34 1   Jennifer GALLAGHER Cardiff Masters 32 31.57  
 W 50m Freestyle 35-39 1 1 Victoria WILLIAMS Bath Dolphin SC 37 30.13  
 W 50m Freestyle 35-39 2   Ruth WATERSTON Bristol North SC 36 31.09  
 W 50m Freestyle 35-39 3   Rhiannon BERRILL Cardiff Masters 39 36.31  
 W 50m Freestyle 40-44 1   Sorcha KENNEDY Cardiff Masters 43 29.87  
 W 50m Freestyle 40-44 2   Jessica WOODDISSE Stroud Masters SC 44 31.57  
 W 50m Freestyle 40-44 3 1 Sarah HARDCASTLE Clevedon SC 43 32.75  
 W 50m Freestyle 40-44 4   Zoe WARD Southwold Swimming Club 40 34.28  
 W 50m Freestyle 45-49 1 1 Debbie ATKINS Weston-Super-Mare SC 47 30.91  
 W 50m Freestyle 45-49 2 2 Nic HAZELTON Academy Swim Team Burnham 45 33.33  
 W 50m Freestyle 45-49 3   Sarah HYDE Cardiff Masters 47 35.12  
 W 50m Freestyle 45-49 4 3 Louisa SLINGSBY Cheddar Kingfishers SC 49 35.28  
 W 50m Freestyle 45-49 5 4 Maria BIRD Cheddar Kingfishers SC 46 38.69  
 W 50m Freestyle 50-54 1   Allie PRICE Cardiff Masters 54 30.13  
 W 50m Freestyle 50-54 2 1 Philippa O'GRADY Wincanton SC 50 32.19  
 W 50m Freestyle 50-54 3 2 Adele PARHAM Wincanton SC 52 34.34  
 W 50m Freestyle 55-59 1 1 Joanne FLINT Keynsham SC 55 35.48  
 W 50m Freestyle 55-59 2   Elaine HARRISON Cardiff Masters 56 43.36  
 W 50m Freestyle 55-59 3 2 Cherie CROZIER Frome SC 55 45.15  
 W 50m Freestyle 55-59 4   Gillian MILES Bristol Henleaze SC 59 50.09  
 W 50m Freestyle 60-64 1   Helen KULA-PRZEZWANSKI Gloucester Masters SC 60 28.88  
 W 50m Freestyle 60-64 2 1 Sarah AYLING Cheddar Kingfishers SC 62 51.74  
 W 50m Freestyle 65-69 1   Sue HODGE Gloucester Masters SC 66 32.69  
 W 50m Freestyle 65-69 2   Elsa STEWART Cardiff Masters 65 41.82  
 W 50m Freestyle 75-79 1   Margaret WEARE Caldicot 75 59.08  
 W 50m Freestyle 75-79 2   Valerie PALMER Caldicot 77 1:13.42  
 W 50m Freestyle Senior 1   Charlotte SAYER Southwold Swimming Club 22 29.87  
 W 50m Freestyle Senior 2 1 Eloise YEADON CAIGER Wells Swimming Club 19 31.09  
 W 50m Freestyle Senior 3 2 Josie MORGAN Cheddar Kingfishers SC 21 31.15

 

View results





Toolbox
News to @SomersetASA
Twitter
Facebook
Facebook Messenger Messenger Link
Send to Whatsapp Whatsapp
Send to SMS Send SMS
Print Print
Acrobat PDF
RSS RSS

Published
28.05.2019