Licensed to Somerset ASA Championship Meet
                                      HY-TEK's Meet Manager 08/03/2009 05:03 PM
                 Somerset ASA Championships & Age Groups 2009                  
                     8th March 2009 Hutton Moor - 25m Pool                     
                                    Results                                    
 
Event 502  Boys 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 James Disney-May          16 Millfield              52.54      53.03        
  8 Nicholas Lowe             15 Millfield              54.13      55.31        
 
Event 502  Boys 17-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  3 James Stone               17 Millfield              53.79      53.19        
  5 Ross McAuliffe            17 Millfield              52.02      53.89        
  6 Joe Marsh                 18 TauntonDeane           53.30      53.95        
  7 Jack Chaffey              17 TauntonDeane           54.12      54.44        
 
Event 502  Boys 19 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  2 James Clarke              20 Millfield              53.21      53.09        
  4 Luke Lawrence             19 Chard                  53.02      53.68        
 
Event 503  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13:  1:13.40
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  7 Loren Bleaken             13 Keynsham             1:01.16    1:01.82   705  
  8 Katrina Rushmer           13 Millfield            1:01.60    1:01.93   702  
 
Event 503  Girls 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  3 Lucy Titchin              15 Millfield              59.81      59.25        
  6 Libby Mitchell            15 TauntonDeane         1:00.20    1:00.21        
 
Event 503  Girls 16-17 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Haydn Maclean             17 Millfield              58.76      57.72        
  2 Liesje Van der Velde      17 Millfield              59.48      57.98        
  4 Rebecca Heavyside         17 Millfield              58.97      59.42        
 
Event 503  Girls 18 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 18&O:  1:08.60
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  5 Stacey Tadd               20 Bath Univ            1:00.49      59.53