Licensed to Somerset ASA Championship Meet     HY-TEK's Meet Manager 15/03/2009
                 Somerset ASA Championships & Age Groups 2009                  
                          Hutton Moor 15th March 2009                          
               Individual Rankings - Through Event 704 - BAGCATS               
 
                     9 Year Olds Girls - Individual Scores                     
           Place Name                            Age Team          Points
      =====================================================================
               1 Katie Parfitt                     9 KEYW            1776  
               2 Emily Yap                         9 TDSW            1557  
               3 Kitty Snaydon                     9 MILW            1256  
               4 Emily Watkins                     9 WSMW            1243  
               5 Chloe Bishop                      9 YEOW            1086  
               6 Rebecca Lucas                     9 WSMW            1053  
               7 Elena Flay                        9 TDSW            1001  
               8 Jasmine Moroney                   9 WSMW             918  
 
                     9 Year Olds Boys - Individual Scores                      
           Place Name                            Age Team          Points
      =====================================================================
               1 Henry Dixon                       9 FROW             765  
               2 George Leaman                     9 CLEW             722  
               3 Benjamin Jones                    9 TDSW             707  
               4 Charlie Head                      9 FROW             677  
               5 Herbie Johnson                    9 BADW             641  
               5 Cameron Brown                     9 MILW             641  
               7 Connor Vickery                    9 TDSW             627  
               8 Francois Blake                    9 YEOW             625  
 
                    10 Year Olds Girls - Individual Scores                     
           Place Name                            Age Team          Points
      =====================================================================
               1 Emma Clarke                      10 TDSW            2038  
               2 Lucy Davies                      10 WSMW            1898  
               3 Georgia Ardren                   10 TDSW            1797  
               4 Sammy Coates                     10 MILW            1755  
               5 Alice Bluffield                  10 TDSW            1702  
               6 Sophie Abrahams                  10 TDSW            1605  
               7 Elsie Emery                      10 CHAW            1579  
               8 Maddy Hamlett                    10 STEW            1522  
 
                     10 Year Olds Boys - Individual Scores                     
           Place Name                            Age Team          Points
      =====================================================================
               1 Jacob Greenow                    10 TDSW            1347  
               2 Zak Aitchison                    10 YEOW            1252  
               3 Jamie Pullinger                  10 CHAW            1082  
               4 James Bramwell                   10 WSMW            1019  
               5 Alex Joy                         10 BADW            1011  
               6 Jamil Carse                      10 MILW             999  
               7 Jasper Lye                       10 BADW             991  
               8 Paul Harrison                    10 CHAW             837  
 
                    11 Year Olds Girls - Individual Scores                     
           Place Name                            Age Team          Points
      =====================================================================
               1 Beth Aitchison                   11 YEOW            2634  
               2 Tessa Down                       11 CHAW            2530  
               3 Charlotte Rogers                 11 TDSW            2372  
               4 Lauren Harrison                  11 CHAW            2304  
               5 Georgie Kloos                    11 MILW            2276  
               6 Laura Hill                       11 TDSW            2103  
               7 Fenella Chamberlain              11 MILW            2088  
               8 Sophie Gould                     11 STEW            2058  
 
                     11 Year Olds Boys - Individual Scores                     
           Place Name                            Age Team          Points
      =====================================================================
               1 Tom Smith                        11 BADW            1941  
               2 Cameron Kurle                    11 MILW            1676  
               3 Harry Moore                      11 MILW            1428  
               4 Max Granger                      11 BADW            1404  
               5 Ben Tipler                       11 YEOW            1396  
               6 James Gahame                     11 WSMW            1307  
               7 Scott Bradley                    11 WSMW            1271  
               8 Jack Longrigg                    11 MILW            1235  
 
                    12 Year Olds Girls - Individual Scores                     
           Place Name                            Age Team          Points
      =====================================================================
               1 Vidya Sondhi                     12 MILW            3182  
               2 Hannah Smith                     12 MILW            2975  
               3 Kirstie Manning                  12 TDSW            2971  
               4 Emily Parfitt                    12 KEYW            2941  
               5 Amy Lock                         12 TDSW            2849  
               6 Elly Clement                     12 MILW            2823  
               7 Elizabeth Warnes                 12 CLEW            2671  
               8 Caitlin Brown                    12 MILW            2643  
 
                     12 Year Olds Boys - Individual Scores                     
           Place Name                            Age Team          Points
      =====================================================================
               1 Rio Kurihara                     12 MILW            2971  
               2 Daniel Liu                       12 YEOW            2651  
               3 Daniel Walker                    12 CHAW            2416  
               4 Matthew Bray                     12 CLEW            2101  
               5 Levi Lovell                      12 STEW            2048  
               6 Ollie Press                      12 KEYW            2034  
               7 Jong Hak Lee                     12 MILW            1935  
               8 Alasdair Jones                   12 WSMW            1861  
 
                    13 Year Olds Girls - Individual Scores                     
           Place Name                            Age Team          Points
      =====================================================================
               1 Abigail Houston                  13 MILW            3680  
               2 Abi Abrahams                     13 TDSW            3671  
               3 Stephanie Reynolds               13 CLEW            3531  
               4 Katrina Rushmer                  13 MILW            3385  
               5 Olivia Handley                   13 MILW            3332  
               6 Bronwyn Clifford                 13 YEOW            3017  
               7 Victoria Edwards                 13 MILW            2963  
               8 Rebecca Locke                    13 TDSW            2928  
 
                     13 Year Olds Boys - Individual Scores                     
           Place Name                            Age Team          Points
      =====================================================================
               1 James Chater                     13 MILW            3098  
               2 Michael Capstick                 13 TDSW            2968  
               3 Joshua Booth                     13 MILW            2709  
               4 George Mather                    13 MILW            2708  
               5 Oliver Willis                    13 BRIW            2581  
               6 Tom Jones                        13 CLEW            2549  
               7 James Guy                        13 MILW            2516  
               8 Nick Kuht                        13 WSMW            2486  
 
                     14 Year Olds Boys - Individual Scores                     
           Place Name                            Age Team          Points
      =====================================================================
               1 Bartek Krzyzaniak                14 WSMW            3504  
               2 Tom Bielich                      14 MILW            3286  
               3 Nick Constable                   14 TDSW            3202  
               4 Bruno Banks                      14 MILW            2608  
               5 Connor Banks                     14 TDSW            2578  
               6 Harri Elmer                      14 KEYW            2514  
               7 Jordan Moore                     14 MILW            2427  
               8 Jake Odey                        14 TDSW            2231